son haberler

Ünyespor Tahkim’e Gidiyor

Yayınlanma Tarihi: 15 Nisan 2015 okunma

Ünyespor Tahkim’e Gidiyor
Spor
0

BAL Liginde 25 puanla sezonu tamamlayan Ünyespor’un, üçlü avantaj kuralı uygulanarak ligden düştüğü açıklandı. Ünyespor Teknik Sorumlusu İmdat Musa Yıldırır, “TFF hukuk kurulunun verdiği karar nihai bir karar değildir. Ayrıca ligler henüz tescil edilmiş değil. Tahkim Kurulu’na itirazımızı yaparak hakkımızı arayacağız” dedi.

Bölgesel Amatör Lig(BAL)’de 2014-2015 sezonu Pazar günü oynanan maçlarla tamamlandı. Sezonu 25 puanla tamamlayan Ünyespor, aynı puana sahip Fatsa Belediyespor ile BAL da kalacak takımı belirleyecek bir maça çıkması beklenirken, TFF Amatör İşler Kurulu grupta yine aynı puana sahip Ulukavakspor’u da dahil ederek üçlü avantaj kuralı ile Ünyespor’un BAL Ligi’nden direk düşmesine karar verdi.

Federasyon’un verdiği karar Ünye’de şok etkisi yaratırken, Ünyespor’un karara itiraz edeceği açıklandı. Kulüpte bir basın toplantısı düzenleyen Ünyespor Teknik Sorumlusu İmdat Musa Yıldırır, TFF Amatör İşleri Kurulunun verdiği kararın nihai bir karar olmadığını ve konuyu Tahkim’e taşıyacaklarını belirtti.

“Lig Daha Tescil Edilmedi”
Yıldırır, “Ünyespor 25 puanla Ordu Bölgesinde rakibi görülen Fatsa Belediyespor ile bizim düşmemizi ilgilendirmeyen ve aynı puanda olan Ulukavakspor’un da araya sokulması sonucu, Türkiye Futbol Federasyonunun yayınladığı 3’lü avantaj durumuna sokularak, Ünyespor’u çok ince hesaplarla küme düşme durumuna getirilmiştir. Ancak lig daha tescil edilmedi, yani Federasyon nihai kararı vermiş değil. Biz kendimizi düştü gözü ile bakmıyoruz. Bizim bu noktadan sonra yapacağımız öncelikle amatör işlere itiraz dilekçemizi vereceğiz, sonrasında Federasyonun tahkim kuruluna bir itiraz dilekçemiz olacak. Tahkim Kurulu, amatör işlerden ve hukuk kurulunun verdiği karardan daha geniş kapsamlı, daha sağduyulu ve olaylara çok daha derinlemesine bakan bir kurum olduğundan, olumlu bir karar olarak Fatsa Belediyespor ve Ünyespor’un bir tane daha maç yapma hakkının doğacağına inanıyoruz” dedi.

“Çok Saçma Bir Karar”
BAL liginin diğer amatör ve profesyonel liglerden farklı bir statüsü olduğunu belirten Yıldırır, “Ünye ve Fatsa Ordu bölgesi, Ulukavak bu iki takımın dışında farklı bir bölgenin takımı. Bu da Ünye ve Fatsa’nın kendi aralarında bir tane daha maç yapma hakkı doğuyor. Biz bunu talep ediyoruz, bunun için mücadelemizi devam ettiriyoruz. Bu mücadelemizin sonucunda kendi ve sporcularım adına olumlu bir sonuç doğacağına inanıyorum. Bu noktadan sonra ümitle bekliyoruz. Perşembe günü antrenmanlara devam etmeyi planlıyoruz. Bu konuda Türkiye’nin değişik illerinde Federasyonun görevlileri, temsilcileri, bölgedeki futbol amatör işlerle uğraşan insanlar ve hocalar ile görüştüğümüzde hepsinin ortak görüşü böyle saçmalığın olamayacağını, Ulukavak takımının Ünyespor’u neden ilgilendirdiğini, BAL liginin havasına göre bir karar verilmesi gerektiği kanaatini veriyorlar. İlk toplanan hukuk kurulunun kararı kesindir diye bir şey yok. Şuanda Ünyespor ligden düşmüş değil” dedi.

“Her Şeyi Ünyespor Yaşasın Diye Yaptık”
Ünyespor düşse bile 11 Ağustos 2014’ten 12 Nisan 2015 tarihine kadar terinin son damlasına kadar Ünye’nin çocuklarının mücadele verdiğini belirten Yıldırır, “Maddi ve manevi hiçbir katkı olmaksızın Ünye’nin gencecik çocukları bunu başarmıştır. Ünye camiası toplanıp Ünye’nin gençleri tek bir yere kanalize edilip, destek verilirse Ünyespor’un daha güzel şeyler yapacağının ispatıdır. Çocuklarımızın geleceğini fiziksel, zihinsel ve psikolojik olarak sağlıklı gelişimini destekleyen tek kurum spor kulüpleridir. Spor kulüpleri yaşatılması gerekiyor, bundan dolayı da mücadelemizi yaptık. Çünkü çocuklarımızı sokaklardan kurtarmamız lazım, başka bir derdimiz yok. Bunun da en iyi yolu spor veya sanattır. Anne ve babaların buna duyarlı olmalarına davet ediyorum. Benim de 2 tane çocuğum var, onları da sporcu yapacağım” diye konuştu.

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.