son haberler

Asker Torunu İçin Bin 100 Km Pedal Çevirdi

Yayınlanma Tarihi: 3 Ağustos 2015 okunma

Asker Torunu İçin Bin 100 Km Pedal Çevirdi
Gündem
0

İzmir’in Ödemiş ilçesinde yaşayan 76 yaşındaki Nureddin Gönülal, Ünye’de askerlik yapan torununu görmek için yaklaşık bin 100 km pedal çevirdi.

İzmir’in Ödemiş ilçesinde ikamet eden ve küçüklüğünden beri bisikletini elinden düşürmeyen 76 yaşındaki Nureddin Gönülal, Ünye’de askerlik yapan torunu Saadettin Sevin’i görmek için Ramazan ayına denk gelen 3 Temmuz’da sabah namazının ardından bisikleti ile İzmir Ödemiş’ten yola çıktı. Bugün sabah saatlerinde Ünye’ye ulaşan 76 yaşındaki Nureddin Gönülal, Ünye M Tipi Kapalı ve Yarı Açık Cezaevi’nde vatani görevini yapmakta olan torunu Saadettin Sevin’e kavuştu.

“Bir Yaprak Gibi Memleketten Uçup Buraya Konmuş Gibi Oldum”
Yollarda yaşadıklarını ve Ünye’ye nasıl ulaştığını anlatan 76 yaşındaki Nureddin Gönülal, “Torunumu görmek için Ramazan ayının 16. günü yola çıktım ve o günden bugüne kadar devamlı olarak kabirleri ziyaret ederek, çeşmelerden su içerek yolları adım adım kat ederek buraya kadar geldim. Allah’ım beni torunuma kavuşturdu. Yolda inişlerden yokuşlardan geçtim, dağlardan denizlerden geldim, hiç yorgunluk çekmedim. Sanki bir yaprak gibi memleketten uçup buraya konmuş gibi oldum. Daha evvel aynı şekilde Çanakkale’ye 4 günde gittim. Acemi birliğinden izine geldi torunum yine aynı şekilde 4 gün 4 gecede geri döndüm. Daha sonra torunumun tayini buraya çıktı. Ben de buraya gelmeyi hayal ettim. Bana herkes Çanakkale yakın ama Ordu uzak, bu olmayacak iş dediler. Çıktım yola ve çok şükür bugüne kavuştum. Buraya gelirken Samsun’u geçtikten sonra 175 km fazla gitmişim. Sora sora Bağdat bulunur derler. Bende sora sora pazartesi sabahına buraya buldum, torunuma kavuştum” dedi.

Bundan sonraki hedefinin bisikleti ile Mekke’ye gitmek olduğunu da söyleyen Gönülal; ” Buradan Bağdat, Yemen’e geçeceğim. Suriye karışık oradan geçmeyeceğim. Allah nasip ederse Kurban Bayramını orada geçirmek istiyorum” dedi.

“Böyle Bir Dedeye Sahip Olduğum İçin Çok Mutluyum”
Ünye’de vatani görevini yürüten ve Cuma günü tezkeresini alacak olan Saadettin Sevin ise dedesiyle gurur duyduğunu belirterek, “Haberi iki hafta önce ailem vermişti. Çok şaşardım ve duygulandım. Beni çok sevindirdi. Daha önce acemi birliğim Çanakkale idi oraya da böyle bir ziyarette bulunmuştu. Böyle bir ecdada, böyle bir dedeye, böyle bir ataya sahip olduğum için çok mutluyum. Yolları hiçe sayarak torununu görmeye gelmiş Allah ondan razı olsun” diye konuştu.

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.