son haberler

Eski Model Telefonlar Popüler Olacak

Yayınlanma Tarihi: 25 Nisan 2015 okunma

Eski Model Telefonlar Popüler Olacak
Gündem
0

Askerde cep telefonu yasağı, alınan karar gereği kışlada sona eriyor. Yapılan açıklamaya göre, askerde kullanılacak cep telefonları sadece konuşma özelliğine sahip olacak.

Mobil internetin yanı sıra kullanılacak cep telefonlarında ses kaydı, radyo, fotoğraf veya video çekme gibi artık günümüzün en çok kullanılan özellikleri yer almayacak. Belirlenen özelliklere sahip telefonların satıcıları, kararın uygulanmasını bekliyor.

Uygulama ile telefon satışlarının artacağını düşünen telefoncular, eski cep telefonlarının yeniden kullanıma başlayacağını ve aranan telefon olacağını söylüyor.

Ünye’de telefonculuk yapan Gökhan Taş, uygulamanın satışları olumlu yönde etkileyeceğini düşündüğünü söyledi. Uygulama ile önümüzdeki günlerde işlerine canlılık geleceğini belirten Taş, “Başka bir deyişle en ‘akılsız’ telefonlara izin verilecek. Bu da artık yüzüne bakılmayan eski cep telefonlarının yeniden kullanıma başlayacağının habercisi. Askeriyede telefon kullanımının serbest olmasıyla ilgili işlerimiz tabi ki biraz daha artar diye düşünüyoruz. Satışlarımızı olumlu etkileyeceğini düşünüyoruz. Kredi kartlarına gelen taksit sınırlaması bizi etkilememişti. Bu konuda bu uygulamanın yardımcı olacağını düşünüyoruz. Askerler genelde ikinci el ve ufak model telefonlar kullanıyor. Çalınma gibi durumlarla karşı karşıya kalmasınlar diye. Bu konuda da ikinci el telefon satışlarının artacağını düşünüyoruz. Önümüzdeki günlerde zaten bunun da etkisini göreceğiz” dedi.

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.