son haberler

Ünye Müftülüğü Kreş Açtı

Yayınlanma Tarihi: 22 Ekim 2015 okunma

Ünye Müftülüğü Kreş Açtı
Eğitim
0

Ünye Müftülüğü 4- 6 yaş grubuna hem anaokul hizmeti hem de dini değerler eğitimi vermek amacıyla anaokulu açtı.

Ünye Garaj Cami altında hizmet verecek olan ana okulu çılışına Ünye Kaymakamı Mustafa Demir, Ünye İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Erdem, Ünye Müftüsü Vedat Başsan, Müftülük personelleri, Camii hocaları, kurum amirleri ve öğrenci velileri katıldı.

ÜNYE MÜFTÜLÜĞÜ KREŞ AÇTI 3Açılan Kuran Kursu ile ilgili değerlendirme yapan Ünye İlçe Müftüsü Vedat Başsan; “İlçemiz için hayırlı bir hizmet olacağına inanıyoruz, zaten inandığımız için bu gayreti gösteriyoruz. 4- 6 yaş grubuna hem anaokul hizmeti hem de dini değerler eğitimini vermek. İnşallah bununla kalmayarak bütün camiilerimizin bu şekilde olmasını istiyoruz. Camii ve hayat ortak bir alanda olsun, birkaç camii daha belirledik onlarıda açalım ve vatandaşımıza hizmet ediyoruzu göstermiş olalım”dedi.

100 Öğrenciye Eğitim
Başsan açıklamasını şu ifadelerle sürdürdü; “Burada öğlen öncesi ve sonrası şeklinde 100 öğrencimiz var. Alanımız büyük olsaydı daha farklı rakamlar olabilirdi ama diğer kuracağımız yerlerde çocukların etkinlikler yapabilecekleri toplantı salonları olabilir diye düşünüyoruz. Sizler ve vatandaşımız yanımız yanımızda olduğu sürece geliştireceğiz diye düşünüyoruz. 4,5,6 yaş grubunda çocuklarımız var, anaokulu hizmetleride sunuluyor. Aynı zamanda Çocuk Gelişim uzmanlarımızda var.

Yeni okullar Açacağız
Kısa vadede planları hakkında bazı açıklamalarda bulunan Başsan; “Bu sene zaten Eğitim Öğretim sezonu başladı ve bir şey yapma şansımız kalmadı ama önümüzde ki seneye birkaç yer belirledik yeni okullar açacağız. Benim şahsi kanaatim 300 üzerinde öğrenci alabileceğimizdir. Yeterli olabilir mi bilmiyorum ama bu rakam kısa vadede hedefimiz olacaktır.”
Program, Ünye müftülüğü tarafından organize edilen aşure ikramıyla son buldu.

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.