son haberler

BÜYÜKŞEHİR’DEN 50 YILLIK SORUNA NEŞTER

Yayınlanma Tarihi: 3 Ekim 2023 okunma

BÜYÜKŞEHİR’DEN 50 YILLIK SORUNA NEŞTER
Gündem
0

Ordu Büyükşehir Belediyesi, mahalle ve grup yollarında sürdürdüğü asfalt seferberliğine ek olarak, arazi ve iklim şartlarına göre, beton yol çalışmalarına da ağırlık veriyor. Bu kapsamda İkizce ilçesine bağlı Seymenli Mahallesi’nde beton yol çalışması başlatan ekipler vatandaşlara konforlu ulaşımın kapılarını araladı.

Toplam yol ağı, Türkiye ortalamasının 4 katından fazla olan kentte, ilçelerde sürdürülen yol çalışmalarında büyük aşama kaydedildi. 19 ilçede yoğun çalışma temposu içinde olan Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri, belirlenen program çerçevesinde yolları arazi ve iklim şartların göre asfalt ve betonla buluşturarak konforlu bir yapıya kavuşturuyor.

MAHALLE SAKİNLERİNİN 50 YILLIK HAYALİ GERÇEKLEŞİYOR

 

Başkan Hilmi Güler’in talimatları ile başlatılan ve toplam uzunluğu 3,6 kilometre olacak olan Seymenli Mahallesi bağlantı yolunda şuana kadar 1,6 kilometrelik bölüm tamamlanarak vatandaşların hizmetine sunuldu. Çalışmalarını sürdüren ekipler geriye kalan bölümlerin kısa sürede tamamlanması için yoğun mesai harcıyor. Tamamlandığında mahalle sakinlerinin 50 yıllık yol hayali gerçekleşmiş olacak.

VATANDAŞLARDAN BAŞKAN GÜLER’E TEŞEKKÜR

Uzun yıllardır bekledikleri yol hasretinin son bulduğunu ve toz, topraktan kurtulduklarını ifade eden mahalle sakinleri, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’e teşekkür ettiler.

Mahalle sakinleri şöyle konuştu:

“İkizce Seymenli Mahallesi olarak toz topraktan kurtulduk. Kışın burada dizlerimize kadar çamur oluyorduk. Yazın da toz oluyordu, evimizin pencereleri tozdan görünmüyordu. Bu yol çok güzel oldu. Büyüklerimiz dâhil bizim kuşağında uzun yıllardır beklediği bir çalışmaydı. Allah başkanımızdan razı olsun.”

 

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.