son haberler

Önce Dağıttılar, Sonra Birlikte Sürdüler

Yayınlanma Tarihi: 3 Aralık 2015 okunma

Önce Dağıttılar, Sonra Birlikte Sürdüler
Gündem
0

Sağlık Bakanlığı’nın “Fiziksel Aktiviteyi Teşvik Projesi” kapsamında Ünye’de 14 okula 108 bisiklet dağıtıldı.

Önce Dağıttılar, Sonra Birlikte Sürdüler 1Milli Eğitim ve Sağlık Bakanlığımızın işbirliğiyle okullarımızda obezite ile mücadele ve sağlıklı yaşamı desteklemek amacıyla, seçmeli derslerini spor etkinlikleri dersi olarak seçen öğrenciler için okullara bisiklet dağıtılıyor.

Bu kapsamda Ünye meçhul Asker Ortaokulu salonunda düzenlenen bisiklet dağıtım programına Ünye Kaymakamı Mustafa Demir, İlçe Milli Eğitim müdürü Musa Erdem, Şube Müdürü Hakkı Mutlu, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Bisiklet dağıtımı öncesi açıklama yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Erdem, proje amacından bahsederek; “Milli Eğitim ve Sağlık Bakanlığımızın işbirliğiyle okullarımızda obezite ile mücadele ve sağlıklı yaşamı desteklemek amaçlı, seçmeli spor etkinlikleri dersini seçen öğrencilerin kullanması için bakanlığımızca ilçemizde 14 ortaokuluna 108 bisiklet gönderildi. Bunlar okullarımızın demirbaşlarında bulunacak. Bu dersi seçen öğrencilerimiz, beden eğitmenlerimiz ve okul yönetiminin planlamasıyla bisikletleri kullanacaklar” dedi.

Açıklamanın ardından bisiklet süren öğrencilere, İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Erdem’de eşlik etti.Önce Dağıttılar, Sonra Birlikte Sürdüler 3

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.