son haberler

“Kurtulmuş’tan Daha Fazla Ünyeliyim”

Yayınlanma Tarihi: 17 Nisan 2015 okunma

“Kurtulmuş’tan Daha Fazla Ünyeliyim”
Siyaset
0

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ordu 1. Sıra Milletvekili Adayı Seyit Torun, birilerinin ısmarlama adayı olmadığını belirterek, “Ben Sayın Kurtulmuş’tan daha fazla Ünyeliyim. Ondan daha fazla geliyorum, ondan daha fazla seviyorum, ondan daha fazla yüreğimde sorumluluğunu hissediyorum. Birilerinin ısmarlama, ağabey adayı olmadım. Ben Ordu Milletvekili adayı oldum ve ön seçimde en fazla oyu da Ünye’den aldım. Ünye’ye hizmet ve minnet borcum var” dedi.

CHP Ordu Milletvekili Adayı Seyit Torun, seçim çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Bu seçimlerde daha çok Ünye’de kalacağını ve karargâhını da Ünye’ye kurduğunu ifade eden Torun, İlçe Başkanı Orhan Bodancı ve ilçe yönetim kurulu üyeleri ile birlikte gazetemizi ziyaret ederek çalışmalarını ve hedeflerini anlattı.

kurtulmustan_dafafazla_unyeliyim (2)“Minnet ve Hizmet Borcum Var”
Gerek Büyükşehir adaylığı sırasında gerekse de ön seçimde Ünye’den çok büyük destek gördüğünü dile getiren Torun, “Ben Ordu’nun ısmarlama aday olmadım. Ünye’ye hizmet ve minnet borcum var. Bunu Allah nasip ederse ödeyeceğim. Ben zorla dayatmayla aday olmadım, Ünye’nin ve Ünyelilerin desteği ile aday oldum, onun için bu bölgeye hem minnet hem de hizmet borcum var. Bu amaçla da gerek seçim esnasında gerekse de yarın göreve geldiğimde aynı tavrımı devam ettireceğim. Bir avantajım daha var, Ünye, Ordu ile Ankara arasında ve yolumun üzerinde” dedi.

“Vatandaşın Özgür İradesi Üzerinden Toto Oynamıyoruz”
Ordu’da CHP’nin 1. Parti olacağını belirten Seyit Torun, “Hedefimiz Ordu’da birinci parti, Türkiye’de iktidar olmak. Vatandaşımızın iradesi üzerinden toto loto oynamıyoruz. Siyaset ciddi bir iştir, siyaset yapmakta ciddi insanların işidir. Ordu’da birinci parti olacağımıza inanıyoruz, bu konuda hiçbir tereddüdümüz endişemiz yok. Belediye seçimlerinde aldığım desteğin daha fazlasını alacağımıza inanıyorum. Sonuçta seçmen aynı bende aynı Seyit’im. Eğer bir güven oluşmuşsa seçmenle, bu belediye başkanlığı ya da milletvekili adayı olmam sonucu değiştirmez. Bu bir güven ve temsil meselesidir. Büyükşehir seçimlerinde başarılı olamadık, belki bu bizim eksikliğimizden tam olarak kendimizi anlatamadık. Ama aradan geçen süre bizi Ordu ve Ünye halkıyla daha iyi anlaşılmamızı sağladı. Daha iyi birbirimizi tanıdık. Bu bir yılda benim ne söylediğim, ne ifade ettiğim ve şimdi gelinen noktada yaşadıklarımız bu ilişkiyi daha da geliştirdi” dedi.

“Doğruyu Konuşmak Başka, Aday Olmak Başka”
Büyükşehir Başkanlığına Adaylığı döneminde Büyükşehir yasasını eleştirdiğinde, “hem eleştiriyor, hem de aday oluyor” diye kendisinin eleştirildiğini ifade eden Ordu Milletvekili Adayı Seyit Torun, “Doğruyu konuşmak başka, aday olmak başka. Yine iddia ediyorum, bu olumsuz yasaya rağmen biz yine en iyisini yapardık. Çünkü biz 20 yıllık bir belediyeciyiz. Bugün bakın Büyükşehir saltanatına, bize sadece büyükşehir vergi yükü getirdi. Ama çözüm üretmedi. Gerçek olan, benim gördüğüm, duyduğum, yaşadığım bu. Kocaeli’nde bu yasa başarılı olabilir, ama her ile aynı elbiseyi giydirmeye çalışırsanız olmaz, bu elbise de Ordu’ya olmamıştır” diye konuştu.

Afiş Asmakla Olmuyor
Büyükşehir Belediye Başkanının “6 ay kimse bizden bir şey beklemesin, 6 ay sonra hazırız” dediğini hatırlatan Torun, “Bu bir iddiadır, sözdür, bir yılı geçti, ayrıca bir şeylere başlayamaya bilirsiniz, ama projeleriniz olur, yol ihalesinin dışında proje anlamında bir şeyleri yok. Ünye için bir projeksiyon çizersiniz, birinci yıl, ikinci yıl, üçüncü yıl şunları yapacağım dersiniz, planlama yaparsınız, bu da planlanamaz mıydı? Ayrıca Ordu’da Ordulu bürokrat kalmadı, bütün personeli başka kurumlara gönderdiler. Dediler ki personel fazlalığı var, seçimden sonra 600 kişi alındı, şu anda 2 bin kişi işe alındı, biz olayın olumlu ve yapıcı tarafındayız. Sadece bizi haksız eleştirildiğimizde çıkıp cevap verdik. Ama artık bu memleketin hizmete ihtiyacı var, lafla peynir gemisi yürümüyor, öyle afişler asarak sosyal projelerle bu işler yürümez. Benim insanımın ihtiyaçları var ve bu ihtiyaçların ivedilikle giderilmesi lazım” dedi.

“ Yandaşçılığa Son vereceğiz”
7 Haziran seçimlerinde CHP’nin iktidara olacağını savunan Seyit Torun, “Biz iktidar olacağız, muktedir olacağız ve devleti bugünkü hantallığından, yandaşçılığından, verimsizliğinden kurtarıp direk hizmet vereceğiz. Öyle aman sendecilik, bananecilik, değil direk çözüm üreteceğiz. Hamasi ifadelerle değil, teknolojinin verdiği bütün imkânlarını kullanacağız” diye konuştu.

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.