son haberler

ÖZBEKLER SANDIK BAŞINA GİTTİ

Yayınlanma Tarihi: 3 Temmuz 2023 okunma

ÖZBEKLER SANDIK BAŞINA GİTTİ
Siyaset
0

Özbek seçmenler Alanya’da kurulan sandık başına gittiler
Alanya’da yaşayan Özbek Vatandaşları Özbekistan’da 9 Temmuz tarihinde yapılacak Cumhurbaşkanlığı Seçimi nedeniyle sandık başına gittiler.

Bir şirketin binasında kurulan sandık başında bir araya gelen Özbek vatandaşları Özbekistan Cumhurbaşkanı seçimi için oy kullandılar.

Büyükelçilik yetkilileri yurt dışında yaşayan Özbek vatandaşlarının demokratik haklarını kullanmalarını istediklerini ve buna çok önem verdiklerini kaydederek, bunun için gerekli altyapıyı oluşturduklarını belirtti.

Seçimlere Alanya’da yaşayan Özbek Vatandaşları yoğun ilgi gösterdiler.
Türkiye’nin turizm merkezlerinden biri olarak kabul edilen Alanya’da ilk kez böyle bir sandık kurulduğunu belirtmek gerekiyor.

Seçim mevzuatının gerekliliklerine göre düzenlenen erken oylama sürecine özellikle Alanya’da bulunan, geçici ve sürekli çalışma amacıyla gelenlerin yanı sıra yaz tatillerini Alanya’da geçiren Özbekistan Vatandaşları katılıyor ve  Anayasal haklarını kullanıyorlar.

Oy kullanan bir Özbek vatandaş; “Birkaç yıldır Alanya’da yaşıyorum ve burada da erken seçim yapılacağını duyunca çok mutlu oldum. Her şeyden önce, anayasal hakkımı kullanma fırsatına sahip olduğum için çok minnettarım. Özbekistan’da ülkemizin geleceği ve kalkınması için önemli olan cumhurbaşkanlığı seçimlerinde erken oy verme sürecinde oyumu kullanabildim” dedi.

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.